Microblading


Mis on microblading?

Microblading on poolpüsimeik, mille käigus kantakse värvaine naha pindmisesse kihti, kasutades selleks spetsiaalset tööriista ja steriilseid ühekordseid terasid, mis koosnevad 7-20 imepeenikesest nõelast. Microbladinguga  on võimalik parandada kulmude kuju ja värvitooni, peita arme. Microblading on suureks abiks inimestele, kellel kulmukarvad kasvavad ebaühtlaselt või puuduvad üldse. 
Microbladingu tulemus jääb väga loomulik, justkui oma karvad kasvaksid ideaalselt. Veidi intensiivsema tulemuse saavutamiseks on võimalik lisada ka veidi hajutust. 

Kui kaua microblading püsib?


Püsivus on väga individuaalne ja sõltub paljudest teguritest.  Selleks, et saada ühtlane ja püsiv tulemus, tuleb kuu aega peale esmast protseduuri läbida järelhooldus, mille käigus on võimalik  muuta tooni tugevamaks, täita paranemise käigus tekkinud ebaühtlusi ning soovi korral teha korrektuure kujus.
Microbladingu eluiga on pikem inimestel, kelle nahk uueneb aeglasemalt. Üldiselt noortel uueneb nahk kiiremini ning seepärast ka vajavad nad kiiremini värskendust.
Tegurid, mis vähendavad microbladingu eluiga: tihe päevitamine ja solaariumi külastamine, naha koorimine ja erinevad kosmeetilised protseduurid, erinevad ravimid, pidev trenni tegemine (higistamine).
Microblading püsib ilus üldiselt pool aastat kuni poolteist aastat. 

Kuidas microbladingu protseduur välja näeb?

Kõigepealt konsulteerin kliendiga, millist tulemust ta soovib. Seejärel hakkan kuju ette joonistama ning koostöös kliendiga leiame  
 parima lahenduse kuju osas. Koos valime välja värvitooni, mis sobib kliendi nahatooniga ning vastab tema ootustele. Kui oleme kuju paika saanud, hakkan  spetsiaalsete ühekordsete steriilsete nõeltega pigmenti naha sisse kandma. Et protseduur oleks kliendile võimalikult mugav ja valutu, kasutan spetsiaalset tuimestavat geeli.  
Kogu protseduur võtab kokku aega umbes 2 tundi. Kui oleme valmis saanud siis annan kliendile juhised koduseks hoolduseks ning spetsiaalse raviva geeli, mida peale määrida.


Kui kaua võtab aega paranemine?

Töödeldud piirkonnale tuleb peale õrn koorik, mis on seal tavaliselt 5-7 päeva ning seejärel hakkab tasapisi tükkhaaval eemalduma. Koorikute eemaldumine võtab aega 2-4 päeva, kindlasti ei tohi ise sellele protsessile kaasa aidata, tuleb lasta nahal ise tasapisi paraneda, vastasel juhul jääb tulemus ebaühtlane. Naha täielik paranemine võtab aega 4 nädalat, seepärast ei tohi ka varem kordusprotseduuri teha.  See on täiesti normaalne, et peale esimest protseduuri jääb tulemus veidi ebaühtlane ja laiguline, kuna nahk tõrjub osa pigmendist välja. Selleks ongi järelhooldus, mille käigus saab tulemuse soovi korral tumedamaks teha, vajadusel tooni muuta kas külmemaks või soojemaks, pigmendist tühjaks jäänud kohad ära täita.

Siin on näha etapid paranemisest.
1.Vahetult peale protseduuri on tulemus umbes 30-50% tumedam, kui peale paranemist. Järgmisel päeval muutub töödeldud piirkond veelgi tumedamaks, kuna moodustuvad koorikud.
2. Koorikud hakkavad tasapisi eemalduma, olenevalt nahatüübist võib see juhtuda 2-10 päeva jooksul. Sellel ajal näeb töödeldud piirkond välja laiguline, kindlasti ei tohi ise koorikuid nokkida, vastasel juhul eemalduvad need koos värvipigmendiga.
3. Kui koorikud on täielikult eemaldunud, siis võib esialgu tunduda, et värv ei jäänud sisse ning tulemus on liiga hele. Sellest ei tasu ehmuda, see on normaalne paranemise osa, paari nädala jooksul tuleb värv jälle rohkem esile.
Lõpptulemust näed umbes 4 nädala möödudes, siis on nahk täielikult paranenud ning siis saab otsustada, kas ja kui palju on vaja järelhoolduses muudatusi teha või juurde lisada.

Töövahendid, mida kasutan

Väga oluline on kasutada kvaliteetseid ja EU normidele vastavaid värve, et tulemus jääks võimalikult ilus ja loomulik. Mina kasutan oma töös Permablend, Purebau, Biotek pigmente.
Igale kliendile on kasutuses uus, steriilne nõel.

Millistel juhtudel on microblading keelatud?

• Rasedus või rinnaga toitmise periood. Tulemuse püsivus ei pruugi olla nii hea ning samuti ei tohi sellel ajal kasutada tuimestavat geeli.
• Rohkearvulised allergilised reaktsioonid. Kui olete allergiline, tuleks enne läbi viia allergiatest.
• Tatoveeritavas piirkonnas põletikulised haigused nagu akne (põletikukollete puhul) ja roosad vinnid ( haiguse põletikuline vorm) ägenemise staadiumis on protseduur vastunäidustatud.
• Insuliinist sõltuv suhkruhaigus
• Haigused, mis on seotud vere hüübivuse olulise vähenemisega
• Rasked somaatilised haigused
• Ägedad põletikulised haigused
• Kalduvus keloidarmide tekkele. Protseduuri käigus kahjustub naha pealmine osa, kuigi armi tekkimise tõenäosus on minimaalne, kasvatab paranemisprotsessi ajal  ebaõige hoolduse korral (katsed enneaegselt eemaldada koorikuid) keloidsete armide teket
• Onkoloogilised haigused
• Allergia tuimestile (lidokaiin)
• Tihti verd loovutav doonor
• Kollageen huultes (restylane vms) võib teha poole aasta pärast
• Tugev külmetus
• Viirushaigused (aids, hepatiit, HI-viirus)
• Epilepsia
• Naha päikesepõletus -  sel ajal ei saa microbladingut teha.

Mida teada enne protseduurile tulekut?

• Tule protseduurile ilma meigita.
• 48h enne protseduuri ära tarbi Aspiriini, Ibuprofeeni ja teisi valuvaigisteid. Eriti neid, mis on tugeva toimega ning ravimeid, mille kõrvalmõjudes sa kindel ei ole.
• Ära tarvita 24h enne protseduuri alkoholi.
• Ära kitku oma kulmi 1-2 nädalat enne protseduuri.
• Arvesta, et peale protseduuri võib nahk olla veidi punane ja paistes. See möödub paari tunniga.
• Väldi tretinoiini (Retin A) sisaldavaid tooteid kulmupiirkonnas vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
• Kui kasutad kulmupliiatsit, võta see protseduurile kaasa! Nii saan täpsema ülevaate, millist tooni ja tumedust sa eelistad.

Kuidas toimida peale protseduuri?

• Senikaua kuni koorikud maha tulevad, püüa töödeldud piirkonda mitte puutuda, hõõruda ega sügada, eriti esimese 24h jooksul. Tekkinud koorikud peavad eemalduma loomulikul teel, kui hakkad neid ise eemaldama, kisuvad need kaasa ka naha sisse viidud pigmendi. Pesta võid vaid tavalise veega ja väga õrnalt.
• Pane töödeldud piirkonnale kreemi, mida tehnik sulle peale protseduuri kaasa annab. Seda tuleb määrida nahale õrnalt, õhukese kihina 1 kord päevas, kuni koorikud on täielikult eemaldunud.
• Senikaua, kuni koorikud pole täielikult eemaldunud, ei tihi minna solaariumi ega päevitada.
• Väldi liigset higistamist. Nädal peale protseduuri ei tohiks minna sauna, ujulasse, trenni.
• Vähemalt nädal peale protseduuri ei tohi kasutada töödeldud piirkonnas meiki, peale koorikute eemaldumist kasuta ainult kvaliteetset looduslikku kulmupuudrit või -geeli. Odav keemiat täis kulmumeik rikub pigmenti!

Esimese protseduuri järgne tulemus ei ole veel lõplik! Vahetult peale protseduuri on pigment tunduvalt tumedam, kui ta lõpptulemusena jääb. Peale koorikute eemaldumist läheb värvitoon 30-50% heledamaks ning võib olla veidi ebaühtlane. Vahetult peale koorikute eemaldumistei ole kõiki jooni näha, see on normaalne naha paranemise protsess ning järgneva 3 nädala jooksul tulevad jooned uuesti esile. Alles siis on näha, kas ja kui suurel määral on vaja järelhoolduses kulmi korrigeerida.  Lõplikku tulemust näed umbes 3 nädalat peale järelhooldust!