Püsimeik


Mis on püsimeik?

Püsimeik ehk mikropigmenteerimine on protseduur, mille käigus kantakse värvaine naha pindmisesse kihti spetsiaalse masina ja nõela abil. Püsimeigi masin sarnaneb tatoveerimis aparaadile, kuid püsimeigi puhul ei viida värvainet nii sügavale kui tatoveerimise puhul, mistõttu püsib tulemus 1-5 aastat. Püsimeigiga on võimalik parandada kulmude ja huulte kuju ja värvitooni, peita arme, muuta huuli lopsakamaks, silmalaineriga pilku ilmekamaks.
Kulmude puhul saab teha väga loomulikku karvatehnikat kui ka veidi intensiivsemat hajutustehnikat, justkui kulmumeik oleks koguaeg peal. 
Laineri puhul saab teha õrna joone ripsmepiirile, kuid saab ka suitsusilma sarnast hajutust. Huuli saab joonistada lopsakamaks ja anda neile kauni ühtlase värvitooni. Tulemus jääb täpselt selline, nagu klient soovib!


Kulmude püsimeik

Siin on näha erinevad variandid kulmude püsimeigi tegemiseks (rohkem pilte galeriis)
1. Ombre- kulmud on üleni värviga kaetud, sisenurgas veidike heledamad, et tulemus ei oleks liiga võlts. Sellise stiili valivad tavaliselt kliendid, kes soovivad küllaltki intensiivset tulemust.
2. Karvatehnika koos hajutusega. Välja on joonistatud kulmukarvu imiteerivad jooned ning veidike intensiivsema tulemuse saavutamiseks lisatud ka veidi hajutust.
3. Karvatehnika- välja on joonistatud ükshaaval kulmukarvakesi imiteerivad joonekesed. Peale paranemist jääb tulemus ülimalt loomulik!
4. Kombineeritud tehnika ombrest ja karvatehnikast. Kulmu eesosasse tehtud karvatehnika ning ülejäänud kulm hajutustehnikas. Nii saame tulemuse, mis on küllaltki intensiivne, kuid tänu karvatehnika lisamisele mitte liiga võltsi väljanägemisega. 


Silmalaineri püsimeik

Silmalainerit on võimalik teha nii ülemisele kui ka alumisele silmalaule. Võimalik on teha väga loomulik ripsmetevaheline joon, mis jätab mulje lopsakamatest ripsmetest, kuid samuti võib teha väga intensiivse suitsusilma meigi. Samuti on võimalik kasutada erinevaid värve- must, tumepruun, sinine. 

Siin näiteid erinevatest stiilidest, mida on võimalik teha vastavalt kliendi soovile (rohkem pilte galeriis)
1. Suitsusilma effekt
2. Kassisilma effekt
3. Klassikaline lainerijoon
4. Ripsmetevaheline täitmine (sellel pildil on juba paranenud tulemus, ehk siis umbes 30% heledam kui vahetult peale protseduuri)
Huulte püsimeik

Huulte puhul ei ole võimalik saavutada tumedat huulepulga effekti, kuna huuled paranevad alati vähemalt 50% heledamaks. Huulte püsimeigiga on võimalik parandada huulte kuju ja asümmeetriat, muuta huuli visuaalselt suuremaks ning tooni ühtlasemaks. On võimalik kasutada väga naturaalset tooni, mis paraneb täpselt samasuguseks kui oma naturaalne toon, muutes lihtsalt huulte värvitooni ühtlaseks ning tuues huulekontuuri rohkem esile. Samuti võime kasutada intensiivsemaid toone, mis jätavad effektsema mulje. 
Huuled on vahetult peale protseduuri peaaegu alati paistes, see alaneb maksimaalselt paari päevaga. 
Kui teil on eelnevalt olnud huultel ohatis, tuleks kindlasti enne protseduuri läbi teha ennetav herpesevastane ravikuur ning jätkata seda ka peale protseduuri, kuna püsimeigi tegemine võib herpesviiruse aktiveerida ning tekkinud villid tõukavad värvi nahast välja. 

Pildil on mõned näited erinevatest värvitoonidest (rohkem pilte galeriis)
Nr 1 ja 4 paranevad nude tooni, jättes väga loomuliku tulemuse, nr 2 paraneb helepunaseks ning nr 3 heleroosaks.
Kui kaua püsimeik püsib?


Püsivus on väga individuaalne ja sõltub paljudest teguritest.  Selleks, et saada ühtlane ja püsiv tulemus, tuleb kuu aega peale esmast protseduuri läbida järelhooldus, mille käigus on võimalik  muuta tooni tugevamaks, täita paranemise käigus tekkinud ebaühtlusi ning soovi korral teha korrektuure kujus ja värvitoonis.
Püsimeigi eluiga on pikem inimestel, kelle nahk uueneb aeglasemalt. Üldiselt noortel uueneb nahk kiiremini ning seepärast ka vajavad nad kiiremini püsimeigi värskendust. 
Tegurid, mis vähendavad püsimeigi eluiga: tihe päevitamine ja solaariumi külastamine, naha koorimine ja erinevad kosmeetilised protseduurid, erinevad ravimid, pidev trenni tegemine (higistamine). 
Püsimeiki tuleks värskendada 1-2 aastat pärast esmast protseduuri, et tulemus püsiks ilus. 

Kuidas püsimeigi protseduur välja näeb?

Kõigepealt konsulteerin kliendiga, millist tulemust ta soovib. Seejärel hakkan kuju ette joonistama ning koostöös kliendiga leiame  parima lahenduse kuju osas. Koos valime välja värvitooni, mis sobib kliendi nahatooniga ning vastab tema ootustele.
Kui oleme kuju paika saanud, hakkan püsimeigi aparaadiga ning spetsiaalsete ühekordsete steriilsete nõeltega pigmenti naha sisse kandma. Et protseduur oleks kliendile võimalikult mugav ja valutu, kasutan spetsiaalset tuimestavat geeli.  
Kogu protseduur võtab kokku aega umbes 2 tundi. Kui oleme valmis saanud siis annan kliendile juhised koduseks hoolduseks ning spetsiaalse raviva geeli, mida peale määrida. 


Kui kaua võtab aega paranemine?


Töödeldud piirkonnale tuleb peale õrn koorik, mis on seal tavaliselt 5-7 päeva ning seejärel hakkab tasapisi tükkhaaval eemalduma. Koorikute eemaldumine võtab aega 2-4 päeva, kindlasti ei tohi ise sellele protsessile kaasa aidata, tuleb lasta nahal ise tasapisi paraneda, vastasel juhul jääb tulemus ebaühtlane. Naha täielik paranemine võtab aega 4 nädalat, seepärast ei tohi ka varem kordusprotseduuri teha.  See on täiesti normaalne, et peale esimest protseduuri jääb tulemus veidi ebaühtlane ja laiguline, kuna nahk tõrjub osa pigmendist välja. Selleks ongi järelhooldus, mille käigus saab tulemuse soovi korral tumedamaks teha, vajadusel tooni muuta kas külmemaks või soojemaks, pigmendist tühjaks jäänud kohad ära täita. 

Siin on näha etapid paranemisest.
1.Vahetult peale protseduuri on tulemus umbes 30-50% tumedam, kui peale paranemist. Järgmisel päeval muutub töödeldud piirkond veelgi tumedamaks, kuna moodustuvad koorikud.
2. Koorikud hakkavad tasapisi eemalduma, olenevalt nahatüübist võib see juhtuda 2-10 päeva jooksul. Sellel ajal näeb töödeldud piirkond välja laiguline, kindlasti ei tohi ise koorikuid nokkida, vastasel juhul eemalduvad need koos värvipigmendiga.
3. Kui koorikud on täielikult eemaldunud, siis võib esialgu tunduda, et värv ei jäänud sisse ning tulemus on liiga hele. Sellest ei tasu ehmuda, see on normaalne paranemise osa, paari nädala jooksul tuleb värv jälle rohkem esile. 
Lõpptulemust näed umbes 4 nädala möödudes, siis on nahk täielikult paranenud ning siis saab otsustada, kas ja kui palju on vaja järelhoolduses muudatusi teha või juurde lisada. 
Töövahendid, mida kasutan

Väga oluline on kasutada kvaliteetseid ja EU normidele vastavaid värve, et tulemus jääks võimalikult ilus ja loomulik. Mina kasutan oma töös Permablend, Purebau, Biotek pigmente. 
Igale kliendile on kasutuses uus, steriilne nõel. 

Millistel juhtudel on püsimeik keelatud?

• Rasedus või rinnaga toitmise periood. Tulemuse püsivus ei pruugi olla nii hea ning samuti ei tohi sellel ajal kasutada tuimestavat geeli. 
• Rohkearvulised allergilised reaktsioonid. Kui olete allergiline, tuleks enne läbi viia allergiatest. 
• Tatoveeritavas piirkonnas põletikulised haigused nagu akne (põletikukollete puhul) ja roosad vinnid ( haiguse põletikuline vorm) ägenemise staadiumis on protseduur vastunäidustatud.
• Insuliinist sõltuv suhkruhaigus
• Haigused, mis on seotud vere hüübivuse olulise vähenemisega
• Rasked somaatilised haigused
• Ägedad põletikulised haigused
• Kalduvus keloidarmide tekkele. Protseduuri käigus kahjustub naha pealmine osa, kuigi armi tekkimise tõenäosus on minimaalne, kasvatab paranemisprotsessi ajal  ebaõige hoolduse korral (katsed enneaegselt eemaldada koorikuid) keloidsete armide teket
• Onkoloogilised haigused
• Allergia tuimestile (lidokaiin)
• Tihti verd loovutav doonor
• Kollageen huultes (restylane vms) võib teha poole aasta pärast
• Tugev külmetus
• Viirushaigused (aids, hepatiit, HI-viirus)
• Epilepsia
• Naha päikesepõletus -  sel ajal ei saa püsimeki teha

Mida teada enne protseduurile tulekut?

• Tule protseduurile ilma meigita.
• 48h enne protseduuri ära tarbi Aspiriini, Ibuprofeeni ja teisi valuvaigisteid. Eriti neid, mis on tugeva toimega ning ravimeid, mille kõrvalmõjudes sa kindel ei ole. 
• Ära tarvita 24h enne protseduuri alkoholi.
• Ära kitku oma kulmi 1-2 nädalat enne protseduuri.
• Arvesta, et peale protseduuri võib nahk olla veidi punane ja paistes. See möödub paari tunniga.
• Tulles huulte püsimeigi protseduurile, tuleks läbi teha profülaktiline herpesevastane ravikuur. Herpese tehe on organismi individuaalne reaktsioon ning garantiid anda, et herpes ei teki, pole võimalik.  Herpesevastaseid ravimeid saab välja kirjutada perearst. 
• Väldi tretinoiini (Retin A) sisaldavaid tooteid kulmupiirkonnas vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
• Kui kasutad kulmupliiatsit, võta see protseduurile kaasa! Nii saan täpsema ülevaate, millist tooni ja tumedust sa eelistad.

Kuidas toimida peale protseduuri?

• Senikaua kuni koorikud maha tulevad, püüa töödeldud piirkonda mitte puutuda, hõõruda ega sügada, eriti esimese 24h jooksul. Tekkinud koorikud peavad eemalduma loomulikul teel, kui hakkad neid ise eemaldama, kisuvad need kaasa ka naha sisse viidud pigmendi. Pesta võid vaid tavalise veega ja väga õrnalt. 
• Pane töödeldud piirkonnale kreemi, mida tehnik sulle peale protseduuri kaasa annab. Seda tuleb määrida nahale õrnalt, õhukese kihina 1 kord päevas, kuni koorikud on täielikult eemaldunud. 
• Senikaua, kuni koorikud pole täielikult eemaldunud, ei tihi minna solaariumi ega päevitada. 
• Väldi liigset higistamist. Nädal peale protseduuri ei tohiks minna sauna, ujulasse, trenni. 
• Vähemalt nädal peale protseduuri ei tohi kasutada töödeldud piirkonnas meiki,  peale koolikute eemaldumist kasuta ainult kvaliteetset looduslikku kulmupuudrit või -geeli. Odav keemiat täis kulmumeik rikub pigmenti!

Ära pea tulemust lõplikuks! Vahetult peale protseduuri on pigment tunduvalt tumedam, kui ta lõpptulemusena jääb. Peale koorikute eemaldumist läheb värvitoon 30-50% heledamaks ning võib olla veidi ebaühtlane. Selleks on järelhooldus kuu aja möödudes, et korrigeerida värvitooni ja ebaühtlusi. Lõplikku tulemust näed umbes 3 nädalat peale järelhooldust!